Trzy małe zmiany dobre dla Ciebie i środowiska #1

Świat nie zmienia się na lepszy od mówienia tylko od zmian, które wprowadzamy w codziennym życiu. Niektóre z nich są tak małe, że chwilę po ich w prowadzeniu nie wiemy czemu kiedykolwiek robiliśmy coś w inny sposób. Takie małe zmiany potrafią mieć bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia, środowiska i portfela.

1. Wymieniaj się kwiatkami

Duża ilość roślin w domu pięknie wygląda i poprawia jakość powietrza. Żeby zazielenić cały dom nie musisz iść do sklepu niepotrzebnie wydawać pieniądze. Bardzo często okazuje się, że kwiatek, który kupiliśmy za kilkadziesiąt złotych moglibyśmy dostać za darmo od znajomego. Kwiatki trzeba rozsadzać i czasami ludzie z braku lepszego pomysłu wyrzucają niepotrzebne sadzonki. Jeśli sam rozsadzasz kwiatki i masz ich trochę za dużo podziel się ze znajomymi lub przynieś do pracy i rozdaj kolegom – zawsze znajdzie się na nie amator.

2. Zamień małe torebeczki z drożdżami suszonymi na jedną dużą

Każdy kto lubi piec wie jak wygodne w użyciu są suszone drożdże. Ciężko mi sobie wyobrazić pieczenie bez ich pomocy, jednak małe 7 gramowe torebeczki to jakaś pomyłka. Ciągle walające się woreczki, dokupywanie niepotrzebnie bo to maleństwo gdzieś się ukryło wśród przypraw i ilość odpadów sprawiły, że postanowiłam znaleźć alternatywę. W internecie możecie wygodnie kupić duże 500 g opakowanie drożdży suszonych. Nie tylko pozbędziecie się niepokojącej ilości odpadów, ale też zaoszczędzicie. Do przechowywania takiej ilości drożdży polecam szczelny słoik – mogą wtedy długo stać i nie powinny się do nic dobrać mole spożywcze.

3. Porządnie się zastanów zanim coś wyrzucisz

W każdym domu zbierają się durnostojki, przydasie i nietrafione prezenty, które wcześniej czy później chcemy wyrzucić. Zanim to zrobisz zastanów się dwa razy. Odpowiedź sobie na pytanie czy nie możesz danego przedmiotu jakoś przerobić – na Pinterest znajdziesz z całą pewnością masę inspiracji dla każdego przedmiotu. Jeśli jednak wyrok dalej brzmi – do kosza, zastanów się czy nie przyda się to komuś innemu. Nie bez przyczyny istnieje powiedzenie: śmieć dla jednego, skarb dla drugiego. Zapytaj znajomych czy przedmiot, który chcesz wyrzucić nie przyda się im lub zamieść ogłoszenie na FB – istnieją specjalne grupy dla różnych miast, na których ludzie wymieniają się właśnie takimi przedmiotami np. Uwaga, śmieciarka jedzie – Warszawa. Podziel się z innymi nic na tym nie stracisz, a może kiedyś na takiej grupie też znajdziesz swój skarb.

Dodaj komentarz