Jak zrobić saszetkę na chusteczki

Starając się ograniczyć ilość produkowanych śmieci warto przyjrzeć się na pierwszy rzut oka oczywistym rozwiązaniom i zastanowić się czy nie ma dla nich przypadkiem prostej alternatywy. W sezonie zimowym z powodu przeziębień, w sezonie letnim z powodu alergii wiele osób zużywa bardzo dużo chusteczek higienicznych. Każde 10 chusteczek jest pakowane w oddzielne foliowe opakowanie. Jest prosty sposób by je zastąpić i dodatkowo zaoszczędzić. Wystarczy zacząć kupować chusteczki w większych kartonikach, uszyć saszetkę na chusteczki i w niej nosić potrzebną ilość. Saszetka jest prosta w przygotowaniu (jeśli nie umiesz szyć możesz użyć do jej przygotowania kleju) i możesz ją ozdobić wedle własnego uznania.

Jak krok po kroku zrobić saszetkę?

  1. Przygotuj niezbędne materiały – możesz wybrać dowolny materiał filc, bawełnę, jeans w zależności od tego co masz dostępne w domu, nitki lub klej (musi móc skleić materiał może to być np. klej na ciepło lub klej do tkanin). Jeśli masz ochotę możesz przygotować dodatkowe ozdoby. Przytnij odpowiednio materiał tak żeby pasował do wielkości chusteczek – kawałek ze zdjęć jest wielkości kartki A4.
  2. Zastanów się jak chcesz żeby wyglądała Twoja saszetka. Na zdjęciu elementy do przygotowania saszetki liska. Możesz wybrać dowolne zwierzątko. Wyszukaj w grafikach google jak wyglądają obrazki z danym zwierzątkiem i wzoruj się na nich wycinając kształty. Możesz swoją saszetkę ozdobić w dowolny sposób.

  3. Zszyj boki saszetki – nie musi być idealnie. W przypadku filcu widoczne nitki wyglądają ciekawie, jeśli wybierzesz inny materiał szew możesz zrobić po wewnętrznej stronie.
  4. Doszyj rzepy lub guziczki tak żeby można było wygodnie zamknąć saszetkę.

Saszetkę możesz wykonać w ramach zabawy z dziećmi lub przygotować dla kogoś bliskiego jako ręcznie robiony prezent. Mała zmiana, a przyniesie korzyści dla środowiska i pozwoli nieco zaoszczędzić.

Dodaj komentarz